Twoja komenda

Wydarzenia

Policjantka na spotkaniu z młodzieżą

Czwartek, 20-11-2014
Lesko
Wielu młodych ludzi wchodzi w konflikt z prawem. Jak temu przeciwdziałać? Często nastolatkowie, popełniając czyny karalne, nie są w pełni świadomi tego, że przekraczają ustalone normy prawne. Chcąc temu zapobiec, Policja prowadzi zajęcia profilaktyczne z młodzieżą uczęszczającą do leskich szkół średnich. Wczoraj, policjantka była gościem mieszkańców internatu Zespołu Szkół Leśnych.
Jak ustalili policjanci, 85-letni mężczyzna, który wczoraj przed południem spowodował kolizje drogową w Hoczwi, był nietrzeźwy. Mieszkaniec Średniej Wsi kierował po drodze publicznej swoim peugeotem, mając w organizmie ponad promil alkoholu.
Zwrócenie uwagi na ryzyko związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych, krótkoterminowych pożyczek, oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa – to główny cel kampanii społecznej „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz”. Jednym z patronów akcji jest Policja.
Wczorajszego popołudnia policjanci wspólnie ze specjalistami do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego krośnieńskiego WORD-u na leskich drogach prowadzili akcję „ODBLASK”. Przypominali przechodniom o obowiązku noszenia elementów odblaskowych oraz rozdawali odblaskowe opaski na rękę, pomagające w znaczący sposób zwiększyć bezpieczeństwo pieszych po zmroku.

Nadmierna prędkość przyczyną wypadku

Środa, 19-11-2014
Lesko
Poważnych obrażeń ciała wczoraj rano doznał w wypadku drogowym 57-letni mieszaniec Bystrego. Policjanci ustalili, że w opla astrę, jakim kierował, wjechał jadący z nadmierną prędkością inny kierowca. Poszkodowany mężczyzna z urazem kręgosłupa przebywa w szpitalu.
Konkurs plastyczny "Bezpieczne Wakacje 2014" dla najmłodszych mieszkańców powiatu leskiego został rozstrzygnięty. Wyróżnione prace wezmą udział w wojewódzkim etapie konkursu - życzymy powodzenia naszym laureatom!

Debata na temat bezpieczeństwa seniorów

Czwartek, 30-10-2014
Lesko
Ponad czterdziestu seniorów z Baligrodu przyszło wczoraj na debatę z policjantami, której tematem było ich bezpieczeństwo. Podczas spotkania omawiano nie tylko problemy lokalnej społeczności ale zastanawiano się również nad najlepszymi sposobami ich rozwiązywania. W debacie wzięli udział Komendant Powiatowy Policji w Lesku inspektor Wiesław Korczykowski oraz wójt gminy Baligród Agata Pomykała.

Zapraszamy na debatę społeczną

Wtorek, 28-10-2014
Lesko
Komendant Powiatowy Policji w Lesku insp. Wiesław Korczykowski zaprasza mieszkańców gminy Baligród na debatę społeczną poświęconą bezpieczeństwu seniorów. Debata odbędzie się jutro, tj. 29 października 2014 r. o godz. 10.00 w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Baligrodzie.

Akcja „Znicz 2014”

Poniedziałek, 27-10-2014
Lesko
Od 31 października do 3 listopada br. w powiecie leskim przeprowadzona zostanie akcja „Znicz”. W tym czasie dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach będzie pełnić służbę więcej funkcjonariuszy niż zwykle, w szczególności w rejonach cmentarzy, kościołów oraz głównych szlaków komunikacyjnych. Przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Uchronić przed zamarznięciem

Poniedziałek, 27-10-2014
Lesko
Termometry od kilku dni wskazują coraz niższą temperaturę. Nastaje wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Każdego roku Policja odnotowuje przypadki zgonów, których przyczyną jest wychłodzenie organizmu. Policja przypomina - aby uratować komuś życie wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 997. Nie bądźmy obojętni na ludzki los!
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Policjanci z Komisariatu Policji w Dukli prowadzą poszukiwania za zaginionym Janem Smaś, 79-letnim mieszkańcem Kobylan, który 30 sierpnia br. wyszedł z miejsca zamieszkania i do tej pory nie...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie poszukują Pawła Woszczaka, 39-letniego mieszkańca Lubaczowa. Paweł Woszczak poszukiwany jest na podstawie listu gończego...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
22
Listopad
2014
Sobota
pn wt śr cz pt so nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

 


 więcej

Powiadom nas

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie