Twoja komenda

Wydarzenia

Już prawie co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Rosnąca skala tego niebezpiecznego zjawiska to sygnał do wprowadzenia dla kierowców działań motywujących do zmiany złych drogowych nawyków. Dlatego wczoraj ruszył ogólnopolski projekt „Nie [przy]dzwoń za kierownicą”, którego celem jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z korzystaniem z telefonu podczas prowadzenia samochodu, a co za tym idzie, minimalizacją tego zjawiska.
Komenda Powiatowa Policji w Łańcucie zaprasza wszystkich na debatę społeczną „Bezpieczny Senior”. Debata odbędzie się 30 kwietnia 2015 roku (czwartek) w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie przy ul. Kościuszki 15, początek godz. 17.00.
Drużyna Zespołu Szkół nr 1 będzie reprezentować Łańcut na eliminacjach wojewódzkich XIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Zwyciężyli oni w eliminacjach powiatowych zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Łańcucie.
Łańcuccy policjanci interweniowali wobec mężczyzn, którzy pili alkohol w pobliżu sklepu. Kiedy funkcjonariusze podnieśli leżącego na chodniku mężczyznę i prowadzili go do radiowozu, z odsieczą ruszył jego kompan. Odepchnął jednego z policjantów i chciał "odbić" towarzysza.

Sprawcy pobicia w rekach Policji

Sobota, 18-04-2015
Łańcut
Policjanci z Łańcuta w wyniku podjętej interwencji zatrzymali sprawców pobicia mieszkańca Łańcuta. Zatrzymani byli nietrzeźwi, grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3. Pobity mężczyzna trafił do szpitala.
Każdego roku policjanci odnajdują coraz więcej osób zaginionych. Tylko w 2014 roku zgłoszono ponad 20 tysięcy zaginięć. Jednocześnie w tym samym roku odnaleziono ponad 21 tysięcy osób. W 364 przypadkach były to zgłoszenia zaginięć sprzed lat. Z roku na rok maleje liczba osób nieodnalezionych – wszystko to są efekty pozytywnych zmian w Policji, która z powodzeniem tworzy ogólnopolski system poszukiwań osób zaginionych. Zmiany te zostały pozytywnie ocenione przez Najwyższą Izbę Kontroli i MSW.

Dwoje pieszych ucierpiało w wypadkach

Wtorek, 14-04-2015
Łańcut
Dwoje pieszych ucierpiało wczoraj w wyniku potrąceń, do których doszło w Dąbrówkach i w Łańcucie. W pierwszym przypadku ucierpiała jedenastolatka, która pozostała na leczeniu, w drugim mężczyzna, który został na obserwacji. Kierowcy w obydwu przypadkach byli trzeźwi.

Zmiany w przepisach o ruchu drogowym

Wtorek, 14-04-2015
Łańcut
Od 11 kwietnia br. weszły w życie nowe przepisy dotyczące wysokości mandatów nakładanych za wybrane rodzaje wykroczeń w ruchu drogowym. Na przykład osoba nieuprawniona, która zaparkuje na miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej musi się liczyć z mandatem karnym w wysokości 800 zł.
W niedzielę łańcuccy policjanci interweniowali wobec 30-letniego mężczyzny, który zakłócał ruchu uliczny w centrum Łańcuta. Pijany człowiek chodził po jezdni krzycząc i przeklinając. Został izolowany w izbie wytrzeźwień.
Właściwa ocena zgłoszenia odebranego przez dyżurnego łańcuckiej jednostki spowodowała, że Policja udzieliła pomocy potrzebującej kobiecie. Zgłoszenie pochodziło z innego miasta i przekazanie go do właściwej komendy pozwoliło na skuteczną interwencję.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu poszukują zaginionego 52-letniego Kazimierz Sidorko. Mężczyzna 12 marca 2015 r. po godz. 17.15 opuścił dom pomocy społecznej w Jarosławiu,...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Posterunek Policji w Horyńcu - Zdroju Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie poszukuje Wiesława Bereżańskiego, 29-letniego mieszkańca Horyńca Zdroju. Wiesław Bereżański poszukiwany jest na podstawie...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
26
Kwiecień
2015
Niedziela
pn wt śr cz pt so nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

 


 więcej

Powiadom nas

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie