Twoja komenda

Wydarzenia

Bez prawa jazdy przez trzy miesiące

Piątek, 12-02-2016
Kolbuszowa
Przez najbliższe trzy miesiące bez prawa jazdy pozostaną dwaj mężczyźni, którym uprawnienia do kierowania zatrzymali wczoraj kolbuszowscy policjanci. Kierujący mercedesem i kia sorento przekroczyli dopuszczoną przepisami prędkość jazdy w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h. Zgodnie z przepisami policjanci zatrzymali im uprawnienia do kierowania. Kierowcy zostali też ukarani mandatami i punktami karnymi.

Konsultacje społeczne z kolbuszowskimi seniorami

Piątek, 12-02-2016
Kolbuszowa
Wczoraj w świetlicy Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Kolbuszowej policjanci spotkali się z seniorami. Wspólna debata poświęcona była omówieniu zagrożeń, na jakie narażeni są kolbuszowscy seniorzy. W trakcie konsultacji policjanci wysłuchali uwag mieszkańców związanych z bezpieczeństwem. Spostrzeżenia te będą wykorzystane w tworzonej mapie zagrożeń dla powiatu kolbuszowskiego.

Kłusownik wpadł podczas zakładania sideł

Czwartek, 11-02-2016
Kolbuszowa
Zarzuty m.in. usiłowania kłusownictwa usłyszał wczoraj 60-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Mężczyzna został przyłapany przez policjantów w momencie jak zakładał wnyki. Funkcjonariusze znaleźli u niego jeszcze inne urządzenia służącego do kłusowania. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Kolbuszowscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań związanych z tworzeniem „Mapy zagrożeń”. Do konsultacji społecznych zaproszono przedstawicieli różnych grup społecznych i zawodowych oraz instytucji, których opinie będą brane pod uwagę podczas określania zagrożeń na szczeblu powiatowym. Dziś założenia tego projektu zostały przedstawione dyrektorom, nauczycielom i pracownikom szkół z terenu powiatu kolbuszowskiego.

Wypadek w Raniżowie

Poniedziałek, 08-02-2016
Kolbuszowa
Kolbuszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w Raniżowie. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych, do szpitala trafił 39-letni kierowca seata. Kierujący byli trzeźwi.

Podsumowanie policyjnych działań

Poniedziałek, 08-02-2016
Kolbuszowa
Stan trzeźwości 248 kierujących przebadali wczoraj kolbuszowscy policjanci w ramach „Trzeźwego poranku”. Działania prowadzone były od godz. 4 do 10 na terenie całego Podkarpacia. Wszyscy przebadani na terenie powiatu kolbuszowskiego byli trzeźwi. Natomiast dwóch kierujących pod działaniem alkoholu ujawnili policjanci w trakcie piątkowych działań „Alkohol i Narkotyki”.

Obowiązki właścicieli zwierząt

Piątek, 05-02-2016
Kolbuszowa
Kolbuszowscy policjanci przypominają właścicielom czworonogów o prawnym obowiązku sprawowania należytej opieki nad swoim zwierzęciem. Biegające po ulicach bez nadzoru sfory psów stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa innych osób. Właściciel, który o tym zapomina może narazić się na wynikające z przepisów sankcje karne.

Surowa kara za jazdę pomimo cofniętych uprawnień

Czwartek, 28-01-2016
Kolbuszowa
O 58 km/h przekroczył dopuszczoną przepisami prędkość mieszkaniec Rzeszowa, którego zatrzymali kolbuszowscy policjanci w obszarze zabudowanym, w Kolbuszowej Dolnej. Policjanci nie zatrzymali mu jednak prawa jazdy, bo jak się okazało 39-latek ma już cofnięte uprawnienia do kierowania. Za jego postępowanie może mu grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
37-letni mieszkaniec Bojanowa został wyróżniony przez Komendanta Powiatowego Policji w Kolbuszowej mł. insp. Stanisława Babulę za bohaterską postawę jaką wykazał się 25 grudnia 2015 r. Widząc płonący pojazd i leżącego obok mężczyznę, nie zawahał się ratować jego życie. Taka postawa zasługuje na szczególne uznanie.
Kolbuszowscy policjanci interweniowali dziś rano w związku ze zgłoszeniem o koniach biegnących ulicą. Ten niecodzienny widok zaniepokoił kierowców jadących przez Nową Wieś. Obawiając się o bezpieczeństwo swoje i zwierząt powiadomili Policję. Konie bezpiecznie wróciły do domu, a ich właściciela pouczono o prawidłowym trzymaniu zwierząt.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie od sierpnia 2007 roku poszukują zaginionego Mariusza Jarosza. Mariusz Jarosz, 52-letni mieszkaniec Rzeszowa, ostatni raz...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukują 30-letniego Michała Pasterza, ostatnio zamieszkałego w Rzeszowie. Michał Pasterz poszukiwany jest na podstawie...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
14
Luty
2016
Niedziela
pn wt śr cz pt so nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie