Twoja komenda

Wydarzenia

Już prawie co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Rosnąca skala tego niebezpiecznego zjawiska to sygnał do wprowadzenia dla kierowców działań motywujących do zmiany złych drogowych nawyków. Dlatego od dzisiaj rusza ogólnopolski projekt „Nie [przy]dzwoń za kierownicą”, którego celem jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z korzystaniem z telefonu podczas prowadzenia samochodu, a co za tym idzie, minimalizacją tego zjawiska.

Poszukiwany wpadł, bo nie korzystał z chodnika

Wtorek, 21-04-2015
Kolbuszowa
Kolbuszowscy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Wielkopolski, który poszukiwany był przez prokuraturę. Wpadł, bo zamiast chodnikiem szedł środkiem jezdni. Mężczyzna chcąc ukryć swą tożsamość podał nieprawdziwe dane. Mundurowi ustalili jak się nazywa, a za wykroczenia, których się dopuścił ukarali go mandatem karnym.

Ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy

Piątek, 17-04-2015
Kolbuszowa
Kolbuszowscy policjanci wyjaśniają przyczyny zapalenia się w trakcie jazdy samochodu ciężarowego. Do zdarzenia doszło dziś rano w Bukowcu, gmina Kolbuszowa. Do szpitala trafił mężczyzna, który zatrzymał się aby pomóc w gaszeniu samochodu. Kierowca nie odniósł obrażeń, ale badanie stanu trzeźwości wykazało, że znajdował się pod działaniem alkoholu.
Dzięki czujności i zaangażowaniu kolbuszowskiego funkcjonariusza, 20-letnia złodziejka butów wpadła w ręce Policji. Skradzione wcześniej obuwie, kobieta wystawiła na sprzedaż w portalu aukcyjnym. Policjant razem ze znajomą, która rozpoznała swoje buty, zaaranżował spotkanie. 20-latka wpadła na gorącym uczynku, kiedy chciała sprzedać skradzione buty.
Każdego roku policjanci odnajdują coraz więcej osób zaginionych. Tylko w 2014 roku zgłoszono ponad 20 tysięcy zaginięć. Jednocześnie w tym samym roku odnaleziono ponad 21 tysięcy osób. W 364 przypadkach były to zgłoszenia zaginięć sprzed lat. Z roku na rok maleje liczba osób nieodnalezionych – wszystko to są efekty pozytywnych zmian w Policji, która z powodzeniem tworzy ogólnopolski system poszukiwań osób zaginionych. Zmiany te zostały pozytywnie ocenione przez Najwyższą Izbę Kontroli i MSW.

Zmiany w przepisach o ruchu drogowym

Wtorek, 14-04-2015
Kolbuszowa
Od 11 kwietnia br. weszły w życie nowe przepisy dotyczące wysokości mandatów nakładanych za wybrane rodzaje wykroczeń w ruchu drogowym. Na przykład osoba nieuprawniona, która zaparkuje na miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej musi się liczyć z mandatem karnym w wysokości 800 zł.
Kolbuszowscy policjanci ustalili, kto skradł rower 14-latkowi. Chłopiec pozostawił jednoślad pod szkołą. 53-letni mężczyzna tłumaczył, że zamierzał oddać go właścicielowi licząc na tzw. "znaleźne". Wczoraj usłyszał zarzut kradzieży.

Zarzuty dla kobiety za skłusowanie lisów

Wtorek, 14-04-2015
Kolbuszowa
Zarzut skłusowania dwóch lisów usłyszała wczoraj 40-letnia mieszkanka gminy Kolbuszowa. Kobieta za pomocą metalowej klatki chwytała listy, które zagryzały jej kury. Policjanci zabezpieczyli pułapkę przygotowaną do łapania zwierzyny.

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 19-latka

Poniedziałek, 13-04-2015
Kolbuszowa
Kolbuszowscy policjanci wspólnie z prokuratorem wyjaśniają okoliczności śmierci 19-letniego mieszkańca Majdanu Królewskiego. Ciało mężczyzny zostało znalezione wczoraj rano w rzece Łęg w Kopciach. Przyczyny śmierci 19-latka pomoże wyjaśnić zaplanowana w najbliższym czasie sekcja zwłok.

Potrącenie pieszego w Zarębkach

Niedziela, 12-04-2015
Kolbuszowa
Kolbuszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia pieszego, do którego doszło dziś około południa w Zarębkach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że idący prawą stroną jezdni mężczyzna prawdopodobnie wszedł pod jadącego w tym samym kierunku saaba. Pieszy trafił do szpitala.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu poszukują zaginionego 52-letniego Kazimierz Sidorko. Mężczyzna 12 marca 2015 r. po godz. 17.15 opuścił dom pomocy społecznej w Jarosławiu,...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Posterunek Policji w Horyńcu - Zdroju Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie poszukuje Wiesława Bereżańskiego, 29-letniego mieszkańca Horyńca Zdroju. Wiesław Bereżański poszukiwany jest na podstawie...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
25
Kwiecień
2015
Sobota
pn wt śr cz pt so nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

 


 więcej

Powiadom nas

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie