Twoja komenda

Wydarzenia

Tragiczny wypadek w Nowej Wsi

Niedziela, 29-03-2015
Kolbuszowa
Kolbuszowscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Nowej Wsi w gminie Kolbuszowa. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze 23-letni kierowca cinquecento prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przepust drogowy. Samochód zaczął się palić. Kierowcę z płonącego samochodu wyciągnęli przejeżdżający tamtędy mieszkańcy Nowej Wsi. Pasażera nie udało się uratować.

Uciekał przed radiowozem

Piątek, 27-03-2015
Kolbuszowa
Kolbuszowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 30-letniemu mieszkańcowi gminy Majdan Królewski. Mężczyzna zignorował podany przez funkcjonariuszy sygnał do zatrzymania pojazdu i zaczął uciekać przed policyjnym radiowozem, lekceważąc znaki i przepisy drogowe. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Policjantom nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania.

Bądź bezpieczny na drodze !

Piątek, 27-03-2015
Kolbuszowa
1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.
65 proc. respondentów dobrze ocenia pracę policjantów, natomiast 22 proc. ma do niej zastrzeżenia - to wyniki najnowszego badania Centrum Badania Opinii Społecznej, zrealizowanego w marcu. Notowania Policji, co podkreśla CBOS, są stabilne.

Dwa wypadki na drogach powiatu kolbuszowkiego

Środa, 25-03-2015
Kolbuszowa
Dwie osoby odniosły obrażenia wskutek wczorajszych wypadków, do których doszło na terenie powiatu kolbuszowskiego. Do szpitala trafił 87-letni rowerzysta, który zderzył się z samochodem dostawczym w Majdanie Królewskim oraz 25-letnia pasażerka skody, której kierowca wjechał do rowu w Przyłęku. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń.
Uświadomienie zagrożeń, a także obowiązujących w tym zakresie przepisów, było głównym tematem spotkania policjantki Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej sierż.szt. Beaty Chmielowiec z kandydatami na rodziców zastępczych. Organizatorem spotkania było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kolbuszowej.

Policja przestrzega przed wypalaniem traw

Piątek, 20-03-2015
Kolbuszowa
Wiosenna pogoda zachęca do rozpoczęcia prac na polach i w ogrodach. Wraz z nimi pojawiły się już pierwsze sygnały dotyczące wypalania traw. Pomimo, że Policja i Straż Pożarna każdego roku apelują o zaniechanie takich zachowań, wciąż odnotowujemy wiele przypadków, które mogą stanowić śmiertelne zagrożenie. Przypominamy, że wypalanie traw jest zabronione przez obowiązujące przepisy, a sprawca podlega odpowiedzialności karnej.

Odpowie za nielegalne posiadanie amunicji

Środa, 18-03-2015
Kolbuszowa
Amunicję, proch oraz pociski ujawnili kolbuszowscy policjanci w trakcie przeszukania posesji 43-letniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego. Do pomocy w przeszukaniu użyto psa wyszkolonego do poszukiwań materiałów wybuchowych. Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego posiadania amunicji. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.

Zderzenie osobówki z rowerem

Środa, 18-03-2015
Kolbuszowa
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś rano w Kolbuszowej na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Obrońców Pokoju. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z rowerem, do szpitala trafiła 51-letnia mieszkanka Kolbuszowej.

Lekcja o cyberprzemocy

Wtorek, 17-03-2015
Kolbuszowa
Przeciwdziałanie cyberprzemocy jest jednym z głównych założeń autorskiego programu prewencyjnego kolbuszowskich policjantów pod nazwą ”Przyjazna cyberprzestrzeń”. Wczoraj, lekcja na temat przemocy w sieci odbyła się w Komendzie Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Uczniowie z pomocą policjantów zastanawiali się jak można się przeciwstawić temu zjawisku.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu poszukują zaginionego 52-letniego Kazimierz Sidorko. Mężczyzna 12 marca 2015 r. po godz. 17.15 opuścił dom pomocy społecznej w Jarosławiu,...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Posterunek Policji w Horyńcu - Zdroju Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie poszukuje Wiesława Bereżańskiego, 29-letniego mieszkańca Horyńca Zdroju. Wiesław Bereżański poszukiwany jest na podstawie...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
1
Kwiecień
2015
Środa
pn wt śr cz pt so nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

 


 więcej

Powiadom nas

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie