Twoja komenda

Wydarzenia

Mieszkanka Jarosławia zawiadomiła Policję, że została pokrzywdzona przez firmę oferującą do sprzedaży garnki. 75-letnia kobieta została zaproszona na spotkanie, tam wpisała swoje dane na kuponie konkursowym, a potem wygrała garnki. Jednak do chwili zgłoszenia garnków nie dostała, a do domu otrzymała druczki przelewów do spłaty rat kredytowych za garnki. Policja apeluje, by zachować ostrożność podczas udziału w takich konkursach i pochopnie nie podpisywać umów kredytowych.
Blisko 180 prac plastycznych, których tematyką były bezpieczne wakacje napłynęło do jarosławskiej komendy. Wczoraj, przedstawiciele instytucji współpracujących z Policją rozstrzygnęli etap powiatowy konkursu „Bezpieczne wakacje 2014”. Wśród prac nadesłanych z 21 szkół zostały wyłonione prace w trzech kategoriach wiekowych.
Na terenie gminy Radymno policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ujawnili blisko dwa tysiące nielegalnych paczek papierosów. 59-letni mieszkaniec tej gminy, na terenie posesji w specjalnie skonstruowanych skrytkach przechowywał papierosy. W tych działaniach wspierał policjantów pies służbowy Blues z Izby Celnej w Przemyślu wraz z przewodnikiem. Sprawca przestępstwa już usłyszał zarzuty.

Motocyklista i pieszy ucierpieli w wypadkach

Poniedziałek, 20-10-2014
Jarosław
Wczoraj w Wysocku doszło do wypadku drogowego, w którym ucierpiał 41-letni motocyklista. Z kolei na obwodnicy Jarosławia kierujący audi A4 potrącił nietrzeźwego pieszego, który poruszał się po pasie jezdni. Obaj mężczyźni z obrażeniami trafili do szpitala. Policja ustala okoliczności tych zdarzeń.

Działania "Trzeźwy poranek" w Radymnie

Poniedziałek, 20-10-2014
Jarosław
Wczoraj od wczesnego rana jarosławscy policjanci prowadzili na terenie Radymna działania „Trzeźwy poranek”. Przez kilka godzin policyjne patrole skontrolowały stan trzeźwości ponad 730 kierowców. Wśród skontrolowanych czterech kierujących wsiadło za kierownicę w stanie nietrzeźwości i czterech po użyciu alkoholu.

AFIS pomaga w typowaniu sprawców przestępstw

Piątek, 17-10-2014
Jarosław
AFIS - elektroniczny rejestr daktyloskopijny znacznie ułatwia i przyśpiesza typowanie i ustalanie sprawców przestępstw. Kilka miesięcy temu policjanci zabezpieczyli odciski palców, które sprawca pozostawił ma miejscu włamania do zakładu krawieckiego. Eksperckie badania porównawcze wskazały, że sprawcą włamania jest 21-latek z Jarosławia. Wczoraj policjanci przedstawili mu zarzuty.

Agresywny pies zaatakował swoją właścicielkę

Czwartek, 16-10-2014
Jarosław
Wczoraj policjanci z posterunku w Pruchniku zostali poproszeni o pomoc przez mieszkankę tej gminy. Zgłaszającą pogryzł jej pies. Czworonóg był bardzo agresywny. Policjanci zawiadomili lekarza weterynarii, który podjął decyzję o czasowym uśpieniu psa i obserwacji. Zwierzę nie było zaszczepione.

Nietrzeźwy motorowerzysta w rękach Policji

Środa, 15-10-2014
Jarosław
Zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszał wczoraj 34-latek z gminy Chłopice. Mężczyzna kierując motorowerem jechał bez kasku ochronnego i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Dodatkowo policjanci ustalili, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Uważajmy na domokrążców

Piątek, 10-10-2014
Jarosław
Policjanci apelują o ostrożność i przezorność w kontaktach z osobami, którzy pod pretekstem oferowanych usług odwiedzają nasze domy i posesje. Wczoraj mieszkanka gminy Radymno wykazała się przezornością. Gdy jej dom odwiedził mężczyzna podający się za pracownika gazowni, poprosiła o nazwę firmy, którą on reprezentuje. Nie podała też mężczyźnie danych osobowych, o które wypytywał.

Sprzedł stalowe elementy w skupie złomu

Czwartek, 09-10-2014
Jarosław
Zarzuty kradzieży elementów stalowych z terenu posesji w podjarosławskiej miejscowości, usłyszał 42-letni mężczyzna. Policjanci ustalili, że sprawca kradzieży sprzedał skradzione przedmioty i odzyskali je na jednym z punktów skupu złomu. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dębicy prowadzą poszukiwania zaginionej Zofii Jasik, 62-letniej mieszkanki Gorzejowej. Policjanci ustalili, że 20 października zaginiona pojechała rowerem...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie poszukuje 35-letniego Krzysztofa Kalisza, mieszkańca Twierdzy. Sąd Rejonowy w Rzeszowie IV Zamiejscowy Wydział Karny z siedzibą w Strzyżowie wydał za nim list...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
23
Październik
2014
Czwartek
pn wt śr cz pt so nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

 


 więcej

Powiadom nas

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie