Twoja komenda

Wydarzenia

Chronione raki trafiły do ogrodu zoologicznego

Piątek, 29-04-2016
Jarosław
Policjanci zadbali, by ujawnione na przejściu granicznym w Korczowej raki rzeczne szlachetne przebywały w odpowiednich warunkach. Wczoraj, policjanci przewieźli te objęte częściową ochroną skorupiaki do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu. Raki, przewożone w kartonowym pudełku, umieszczonym w ukraińskim autobusie zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej i przekazali je policjantom.
Trzej młodzi mieszkańcy naszego powiatu odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Policjanci ujawnili i zatrzymali u dwóch z nich woreczki z amfetaminą. Trzeci z mężczyzn, 21-latek z Radymna odpowie również za uprawę konopi indyjskich w swoim domu. Sprawcy tych przestępstw zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty.
Za przestępstwo skarbowe odpowie 33-letnia obywatelka Ukrainy. W sobotę, w Radawie policjanci podjęli kontrolę kierującej volkswagenem passatem. Patrol ujawnił, że w pojeździe znajduje się 2950 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kierująca pojazdem została zatrzymana. Już usłyszała zarzuty.

Działania "Trzeźwy poranek" w powiecie jarosławskim

Poniedziałek, 25-04-2016
Jarosław
Policjanci prowadzili dzisiaj działania „Trzeźwy Poranek”. Wśród skontrolowanych 1198 kierujących, sześć osób wsiadło za kierownicę pod działaniem alkoholu. Tym sześciu osobom policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Dwóch kierujących odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Pozostali odpowiedzą za wykroczenie.

Odpowie za uszkodzenie mienia

Czwartek, 21-04-2016
Jarosław
Mieszkaniec Jarosławia odpowie za umyślne uszkodzenie mienia. Na podstawie zapisów z kamer sklepowego monitoringu, policjanci wytypowali 34-latka. Mężczyzna przewrócił zaparkowany motorower, pozostawiony w serwisie do przeglądu. W jednośladzie uszkodzone zostały osłonki i kufer, wykonane z tworzywa sztucznego. Sprawca wczoraj usłyszał zarzuty.
Jarosławscy policjanci ustalili, że na terenie jednej ze stacji kontroli pojazdów dochodziło do poświadczania nieprawdy w dokumentach. Z ustaleń wynika, że pięciu zatrudnionych tam diagnostów podbijało dowody rejestracyjne w ponad 40 pojazdach bez przeprowadzania badań na urządzeniach pomiarowo-kontrolnych. Sprawcy usłyszeli już zarzuty.
Uczniowie z Zespołu Szkół w Pawłosiowie spotkali się wczoraj z policjantami wydziału ruchu drogowego. Funkcjonariusze mówili dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i o obowiązujących znakach drogowych. W czasie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali elementy odblaskowe.
Policjanci kontynuują spotkania z mieszkańcami powiatu w ramach konsultacji na temat map zagrożeń. Wczoraj, policjanci z Radymna spotkali się z działkowcami zrzeszonymi w ogrodzie „Relax”. Dzisiaj, w klubie osiedlowym „Ikar” w Jarosławiu, odbyły się konsultacje z miejscowymi działkowcami. Uczestnicy przekazywali swoje spostrzeżenia do mapy zagrożeń powiatu jarosławskiego.

IX edycja konkursu "Policjant, który mi pomógł"

Poniedziałek, 18-04-2016
Jarosław
Do końca maja 2016 r. można wysyłać zgłoszenia w IX edycji ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł". Organizatorem przedsięwzięcia jest jak zawsze Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia PTP. Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej".

Policjanci i celnicy ujawnili nielegalne papierosy

Poniedziałek, 18-04-2016
Jarosław
Ujawnianie wykroczeń skarbowych na terenie przygranicznym, to cel wspólnych działań Policji i Urzędu Celnego z Przemyśla. Funkcjonariusze obu służb sprawdzają, czy osoby przebywające w Radymnie oferują do sprzedaży nielegalne papierosy. W ostatnich dniach patrole zatrzymały u obywateli Ukrainy ponad 70 paczek takich wyrobów. Osoby te odpowiedzą karnie.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie poszukuje zaginionej Dominiki Góry, 17-letniej mieszkanki Grodziska. Zaginiona 29 marca br. wieczorem wyszła z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukują 30-letniego Michała Pasterza, ostatnio zamieszkałego w Rzeszowie. Michał Pasterz poszukiwany jest na podstawie...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
30
Kwiecień
2016
Sobota
pn wt śr cz pt so nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie