Twoja komenda

Wydarzenia

Policyjne działania "Majowy Weekend 2013"

Wtorek, 30-04-2013
Tarnobrzeg
W tym roku policyjne działania "Majowy weekend" rozpoczną się we wtorek - 30 kwietnia. Potrwają sześć dni. Policjanci dołożą wszelkich starań, aby ta majówka była bezpieczna.
Policjanci ruchu drogowego wyjaśniają okoliczności wypadku. Doszło do niego na drodze wojewódzkiej nr 871 relacji Stalowa Wola -Tarnobrzeg. Motocyklista wyprzedzając rolniczy ciągnik przewrócił się na jezdnię. Jadący z przeciwka samochód ciężarowy chcąc ominąć leżącego motocyklistę zjechał na pobocze, a następnie wpadł do rowu. Od godz. 19 nie ma już utrudnień w ruchu.

Przejezdna DK 9 pod Nową Dębą

Środa, 24-04-2013
Tarnobrzeg
Dziś, przed południem kierowcy jadący drogą krajową nr 9 między Nową Dębą, a Nagnajowem napotkali na utrudnienia. Doszło tam do kolizji drogowej dwóch samochodów ciężarowych, jeden z nich przewrócił się na pas ruchu, blokując przejazd. Po godzinie 12, przywrócono ruch w obu kierunkach.
Policjanci ustalili i zatrzymali 25-latka, który dopuścił się kradzieży rozbójniczej w sklepie w centrum Nowej Dęby. Mężczyznę zarejestrował monitoring sklepu, gdy kradł batony. Sprawca uciekając zaatakował dwie ekspedientki. Funkcjonariusze na podstawie filmu szybko poznali tożsamość mężczyzny. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Bilans zdarzeń drogowych

Poniedziałek, 22-04-2013
Tarnobrzeg
W ostatni weekend na terenie powiatu tarnobrzeskiego policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. Okazali się nimi przewoźnik promu, kierowca fiata punto i dwóch rowerzystów. Rekordzistą okazał się rowerzysta, miał 2, 08 promila alkoholu w organizmie. Kierujący poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwa.
Tegoroczna, dziesiąta edycja "Dnia Przedsiębiorczości" była okazją dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych do zapoznania się ze specyfiką pracy tarnobrzeskich policjantów. Wczoraj, funkcjonariuszy odwiedzili uczniowie dwóch szkół średnich w tym grupa z klasy mundurowej.

Nie wypalajmy traw!

Wtorek, 16-04-2013
Tarnobrzeg
Stopniał śnieg, zrobiło się cieplej, wiele osób zabrało się za wiosenne porządki przy domu i na polach. Pamiętajmy, że wypalanie traw nie jest na to dobrym sposobem. Wypalanie pozostałości roślinnych jest zabronione i grożą za to surowe kary!

W Kępiu Zaleszańskim rowerzysta zderzył się z fordem

Poniedziałek, 15-04-2013
Tarnobrzeg
77-letni rowerzysta przejeżdżając przez miejscowość Kępie Zaleszańskie w gminie Gorzyce nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i został potrącony przez forda mondeo. Na miejscu pracowali policjanci ruchu drogowego. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Na tym odcinku drogi ruch odbywał się wahadłowo. Po godzinie 12 przywrócono płynność ruchu w obu kierunkach.
Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który wszczął awanturę ze swoimi sąsiadami, mieszkającymi w bloku w Gorzycach. Awanturnik groził małżeństwu, następnie zażądał wydania kluczy do samochodu, a gdy spotkał się z odmową pobił pokrzywdzonych. Prokurator Rejonowy w Tarnobrzegu zdecydował o objęciu podejrzanego środkiem zapobiegawczym w postaci dozoru policyjnego i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych.

Biegli sądowi szkolili policjantów

Piątek, 12-04-2013
Tarnobrzeg
Materiał dowodowy ujawniony i dokładnie zabezpieczony przez Policjantów może przyczynić się do wyjaśnienia niejednego postępowania przygotowawczego oraz mieć wpływ na słuszność wyroku - uważają biegli sądowi. Dlatego też szkolenie z zakresu badania pisma ręcznego, dokumentów i księgowości oraz badań fizykochemicznych były motywem przewodnim spotkania biegłych sądowych z tarnobrzeskimi Policjantami.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dębicy prowadzą poszukiwania zaginionej Zofii Jasik, 62-letniej mieszkanki Gorzejowej. Policjanci ustalili, że 20 października zaginiona pojechała rowerem...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie poszukuje 35-letniego Krzysztofa Kalisza, mieszkańca Twierdzy. Sąd Rejonowy w Rzeszowie IV Zamiejscowy Wydział Karny z siedzibą w Strzyżowie wydał za nim list...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
23
Październik
2014
Czwartek
pn wt śr cz pt so nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

 


 więcej

Powiadom nas

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie