Twoja komenda

Wydarzenia

Od 20 września udostępniona została Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dla województwa podkarpackiego. Mapa jest informatycznym narzędziem dającym możliwość informowania Policji o miejscach i zdarzeniach, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Od poniedziałku 26 września, policjanci z KMP w Przemyślu - w rynku miasta - będą informować mieszkańców Przemyśla, jak korzystać z tej aplikacji.

Weź paragon ze sobą

Czwartek, 22-09-2016
Przemyśl
Pod hasłem „Weź paragon ze sobą” w całym kraju rusza ogólnopolska kampania informacyjna Ministerstwa Finansów. Akcja ma uświadomić Polakom z czym wiąże się nie wydawanie paragonów fiskalnych na stacjach paliwowych i nie zabieranie ich ze sobą w przypadku otrzymania. Kampania prowadzona będzie od września do listopada 2016 roku.

Dwóch nietrzeźwych kierujących

Czwartek, 22-09-2016
Przemyśl
Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymali przemyscy policjanci na drogach powiatu. Wśród nich jest kierujący volkswagenem golfem, który miał 1,72 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zagrożenia lokalne w opiniach mieszkańców

Czwartek, 22-09-2016
Przemyśl
Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badania opinii mieszkańców Podkarpacia, których zapytaliśmy o to, czy czują się bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania, z jakimi zagrożeniami się spotykają na co dzień i jakie oczekiwania mają wobec miejscowej Policji. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przeanalizowano ponad 7 tysięcy ankiet. Wniosek, 80% mieszkańców czuje się bezpiecznie w swojej okolicy.
W 2015 r. w wypadkach drogowych na terenie Unii Europejskiej zginęło 26.000 osób, co oznacza, że każdego dnia w UE traci życie 71 osób. Tylko w Polsce w 2015 r. zginęło 2938 osób, a więc średnio 8 osób dziennie. Mimo wielu działań podejmowanych przez instytucje krajowe, jak również organizacje międzynarodowe w dalszym ciągu liczba osób zabitych oraz ciężko rannych jest zatrważająca, co wymusza poszukiwanie nowych form aktywności, których nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowe
Nadinsp. dr Krzysztof Pobuta - Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie wziął udział w uroczystości patriotycznej upamiętniającej napaść Związku Sowieckiego na Polskę. Tegoroczne obchody 77. rocznicy tych wydarzeń w Przemyślu miały szczególny charakter, były połączone z pogrzebem jednego z żołnierzy niezłomnych kpt. Władysława Koby.
Dziś, w obecności władz wojewódzkich i samorządowych, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie zainaugurował przedsięwzięcie pod nazwą "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Interaktywna mapa jest już dostępnaDziś, w obecności władz wojewódzkich i samorządowych, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie zainaugurował przedsięwzięcie pod nazwą "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Interaktywna mapa jest już dostępna na stronie internetowej podkarpackiej Policji. Każdy, może przekazać policjan

"Tarcza 16"- rezerwiści w przemyskiej komendzie

Poniedziałek, 19-09-2016
Przemyśl
W Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu przeprowadzono ćwiczenia pod kryptonimem "TARCZA 16 - PRZEMYŚL". W ćwiczeniach uczestniczyli policjanci i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu oraz 20 żołnierzy rezerwy z zasobów właściwych terytorialnie wojskowych komend uzupełnień. Rezerwiści mają stanowić uzupełnienie kadrowe przemyskiej komendy na czas zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

Włamali się i ukradli pieniądze oraz cenne przedmioty

Poniedziałek, 19-09-2016
Przemyśl
Przemyscy policjanci zatrzymali sprawców włamania do domu przy ul. Czarnieckiego w Przemyślu. Sprawcy ukradli 20 tys. złotych, biżuterię, laptop, zegarek, telefon i konsolę do gier, powodując straty o łącznej wartości ponad 30 tys. złotych. Jednym ze sprawców okazał się nieletni, za popełniony czyn będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

Konkurs na hasło polskiej Policji roztrzygnięty!

Niedziela, 18-09-2016
Przemyśl
Pomagamy i chronimy – ta sentencja znajdzie się na oznakowanych radiowozach w kraju. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania – nadeszło blisko cztery i pół tysiąca propozycji.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukują zaginionego 35-letniego Dawida Łuksika, ostatnio zamieszkałego w Rzeszowie. Mężczyzna prowadzi wędrowny tryb życia....

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukują 37-letniego Przemysława Kiczek, ostatnio zamieszkałego w Rzeszowie. Przemysław Kiczek poszukiwany na podstawie listu...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
28
Wrzesień
2016
Środa
pn wt śr cz pt so nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie