Twoja komenda

Wydarzenia

Policjanci przestrzegają przed oszustami!

Piątek, 24-04-2015
Krosno
Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Krośnie przestrzegają mieszkańców przed oszustami wyłudzającymi pieniądze metodą na tzw. „wnuczka” i „policjanta”. Pomimo tego, iż oszuści są często zatrzymywani w ich miejsce pojawiają się nowi sprawcy.
Już prawie co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Rosnąca skala tego niebezpiecznego zjawiska to sygnał do wprowadzenia dla kierowców działań motywujących do zmiany złych drogowych nawyków. Dlatego od dzisiaj rusza ogólnopolski projekt „Nie [przy]dzwoń za kierownicą”, którego celem jest uświadomienie kierowcom zagrożeń związanych z korzystaniem z telefonu podczas prowadzenia samochodu, a co za tym idzie, minimalizacją tego zjawiska.
Policjanci z wydziału kryminalnego krośnieńskiej komendy zatrzymali 23-latka, u którego w mieszkaniu znaleźli marihuanę, amfetaminę oraz tabletki ecstasy. Mężczyzna najprawdopodobniej rozprowadzał narkotyki na terenie Krosna.
W ostatnim dniu marca w stolicy Słowacji Bratysławie odbyła się duża impreza biegowa, która obejmowała bieg na dystansie półmaratonu ponad 21 km i maraton 42 km. W zawodach wzięło udział ponad 3 tysiące zawodników. W biegu maratońskim, po zimowej przerwie, wystartowali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.
Każdego roku policjanci odnajdują coraz więcej osób zaginionych. Tylko w 2014 roku zgłoszono ponad 20 tysięcy zaginięć. Jednocześnie w tym samym roku odnaleziono ponad 21 tysięcy osób. W 364 przypadkach były to zgłoszenia zaginięć sprzed lat. Z roku na rok maleje liczba osób nieodnalezionych – wszystko to są efekty pozytywnych zmian w Policji, która z powodzeniem tworzy ogólnopolski system poszukiwań osób zaginionych. Zmiany te zostały pozytywnie ocenione przez Najwyższą Izbę Kontroli i MSW.

Zmiany w przepisach o ruchu drogowym

Wtorek, 14-04-2015
Krosno
Od 11 kwietnia br. weszły w życie nowe przepisy dotyczące wysokości mandatów nakładanych za wybrane rodzaje wykroczeń w ruchu drogowym. Na przykład osoba nieuprawniona, która zaparkuje na miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej musi się liczyć z mandatem karnym w wysokości 800 zł.
Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej dwie kobiety, które poruszały się jednym rowerem. Obie były nietrzeźwe.

Czołowe zderzenie opla z renault w Krośnie

Czwartek, 09-04-2015
Krosno
23-latek z powiatu strzyżowskiego nie zastosował się do znaków drogowych, i na remontowanym odcinku drogi zderzył się czołowo z innym pojazdem. Pięć osób trafiło do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

"WIELKANOC - 2015"

Czwartek, 02-04-2015
Krosno
Od piątku 3 kwietnia krośnieńscy policjanci rozpoczynają działania "Wielkanoc 2015". Funkcjonariusze w sposób szczególny będą nadzorować drogi powiatu. Działania mają zapewnić maksimum bezpieczeństwa pieszym i kierowcom podczas wzmożonego ruchu związanego z podróżami świątecznymi. Ich celem jest również zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych, ich skutków oraz maksymalne podniesienie płynności ruchu.

Wypadek śmiertelny w Komborni

Czwartek, 02-04-2015
Krosno
Wczoraj wieczorem w miejscowości Kombornia miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek drogowy. Kierujący samochodem Volkswagen LT, podczas wyprzedzania samochodu ciężarowego stracił panowanie nad kierownicą i zjechał do rowu. Poniósł śmierć na miejscu.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu poszukują zaginionego 52-letniego Kazimierz Sidorko. Mężczyzna 12 marca 2015 r. po godz. 17.15 opuścił dom pomocy społecznej w Jarosławiu,...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Posterunek Policji w Horyńcu - Zdroju Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie poszukuje Wiesława Bereżańskiego, 29-letniego mieszkańca Horyńca Zdroju. Wiesław Bereżański poszukiwany jest na podstawie...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
26
Kwiecień
2015
Niedziela
pn wt śr cz pt so nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

 


 więcej

Powiadom nas

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie