Twoja komenda

Wydarzenia

90 lat Polskiej Policji Kobiecej

Piątek, 27-02-2015
Krosno
Rekonstruktorki Policji Państwowej z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie odwiedziły wczoraj Lublin, aby wziąć udział w otwarciu wystawy pod tytułem „W granatowym było im do twarzy”. Wczoraj minęło 90 lat od powołania Polskiej Policji Kobiecej.
Policjanci ustalili, kierowcę, który wjechał w Głowience w słup elektryczny i oddalił się z miejsca zdarzenia. Wieczorem mężczyzna zgłosił się do szpitala.
W związku z „Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Komenda Główna Policji przygotowały specjalny poradnik „Jak złożyć zawiadomienie o przestępstwie?”. Podobnie, jak w latach ubiegłych, policjanci wezmą udział w dyżurach, podczas których osobom pokrzywdzonym będą udzielane porady prawne.
Czujność opiekunki oraz działania podjęte przez policjantów i strażaków pomogły mieszkance Krosna. 94-letnia kobieta prawdopodobnie upadła i nie była w stanie samodzielnie wstać, ani wezwać pomocy. Starsza pani trafiła do szpitala.
W poniedziałek 23 lutego 2015 roku rozpocznie się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Najważniejszym celem przedsięwzięcia, organizowanego z inicjatywy Ministerstwa Sprawiedliwości, jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przez cały tydzień zainteresowani będą mogli uzyskać poradę u specjalistów z rożnych dziedzin i instytucji wspierających przedsięwzięcie.

Z wizytą we Lwowie

Wtorek, 17-02-2015
Krosno
Krośnieńska Grupa Rekonstrukcji Historycznych oraz członkowie IPA Region Krosno złożyli wizytę w Centralnym Państwowym Archiwum Historycznym Ukrainy we Lwowie w poszukiwaniu dokumentów do Podkarpackiej Izby Pamięci Służb Policyjnych w Krośnie.
Policjanci krośnieńskiej komendy w ramach seminarium „Bezpiecznie – chce się żyć”, przedstawili mieszkańcom Krosna informację podsumowującą stan bezpieczeństwa na drogach powiatu krośnieńskiego w ubiegłym roku.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej w Równem

Poniedziałek, 16-02-2015
Krosno
Wczoraj wieczorem na drodze krajowej nr 19 w Równem doszło do potrącenia pieszego przez dwa samochody. Potrącony mężczyzna zmarł na miejscu. Kierujące pojazdami były trzeźwe.

Wydrukował i podmienił stuzłotówki

Piątek, 06-02-2015
Krosno
Krośnieńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w sklepie zapłacił za zakupy podrobionym banknotem stuzłotowym. W trakcie wyjaśniania sprawy okazało się, że to członek rodziny podmienił autentyczne banknoty na fałszywe.
Policjanci przestrzegają krośnian przed oszustami, którzy podają się za członków rodziny, a nawet za policjantów. Przestępcy tą metodą najczęściej oszukują starszych ludzi. Mimo apeli i szerokiej kampanii informacyjnej Policja wciąż otrzymuje zgłoszenia o kolejnych pokrzywdzonych osobach.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu prowadzą poszukiwania za zaginionym Ryszardem Partyką, 51-letniego mieszkańca Woli Baranowskiej. Ryszard Partyka 20 stycznia 2015r. o godz. 8...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Posterunek Policji w Horyńcu - Zdroju Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie poszukuje Wiesława Bereżańskiego, 29-letniego mieszkańca Horyńca Zdroju. Wiesław Bereżański poszukiwany jest na podstawie...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
1
Marzec
2015
Niedziela
pn wt śr cz pt so nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

 


 więcej

Powiadom nas

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie