Policja Podkarpacka

Aktualności z Powiatów

 1. Policjant rozmawiał o cyberzagrożeniach z młodzieżą

  W ramach programu profilaktycznego "Cyberbezpieczni", policjant zajmujący się profilaktyką społeczną, przeprowadził spotkania z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku i Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzyżowie. Podczas pogadanek omawiał zasady korzystania z Internetu, a także z jakimi niebezpiecznymi sytuacjami może mieć do czynienia internauta.

 2. Policjanci spotkali się z uczniami w Równem

  Policjanci krośnieńskiej komendy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Równem. Mundurowi omówili zagadnienia dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich, cyberprzemocy oraz zagrożenia wynikające z eksperymentowania ze środkami odurzającymi.

 3. Spotkanie z uczniami i przedszkolakami w Cieszacinie Wielkim

  O bezpiecznym surfowaniu w sieci, rozmawiały dzisiaj z uczniami Szkoły Podstawowej w Cieszacinie Wielkim jarosławskie policjantki. Uczniowie najstarszych klas interesowali się także bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Podczas odwiedzin u przedszkolaków, policjantki pokazały tablice z niebezpiecznymi rasami psów i mówiły o zasadach zachowania wobec czworonogów. Na zakończenie maluchy otrzymały elementy odblaskowe.

 4. Areszt dla sprawców usiłowania rozboju

  Sąd Rejonowy w Leżajsku, zastosował trzy miesiące aresztu, wobec 29 i 33-latka, mieszkańców Leżajska. Mężczyźni podejrzani są m.in. o usiłowanie rozboju, naruszenie miru domowego i wywieranie wpływu na świadka. W przeszłości byli już wielokrotnie karani. Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

 5. Dwa brązowe medale dla asp. Rafała Szymańskiego

  III miejsce zajął asp. Rafał Szamański z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu na Mistrzostwach Policji w Pływaniu. Policjant zdobył dwa brązowe medale w konkurencjach na dystansie 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym. Mistrzostwa po raz szósty odbyły się w Lublinie, a w tym roku zawodom nadano imię podinp. Małgorzaty Bigos, policjantki, pasjonatki sportu, która we wrześniu ubiegłego roku zginęła tragicznie, podczas wejścia na ściankę wspinaczkową.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Policja Państwowa

Najnowsze komunikaty

Poszukiwani i osoby zaginione

Statystyki dnia

19.03.2018
Interwencje580
Osoby zatrzymane11
Osadzeni w izbach wytrzeźwień0
Tymczasowo aresztowani0
Dozory policyjne2
Wypadki drogowe6
- ranni7
- zabici0
Nietrzeźwi kierowcy4
18.03.2018
Interwencje475
Osoby zatrzymane23
Osadzeni w izbach wytrzeźwień1
Tymczasowo aresztowani0
Dozory policyjne0
Wypadki drogowe2
- ranni2
- zabici0
Nietrzeźwi kierowcy17
17.03.2018
Interwencje519
Osoby zatrzymane10
Osadzeni w izbach wytrzeźwień1
Tymczasowo aresztowani2
Dozory policyjne0
Wypadki drogowe3
- ranni4
- zabici0
Nietrzeźwi kierowcy7
16.03.2018
Interwencje646
Osoby zatrzymane18
Osadzeni w izbach wytrzeźwień1
Tymczasowo aresztowani3
Dozory policyjne1
Wypadki drogowe7
- ranni10
- zabici0
Nietrzeźwi kierowcy5

Statystyki policyjne

Ważne linki