Twoja komenda

Aktualności z komend miejskich i powiatowych

Dziś w sali odpraw komendy w Jaśle odbyło się spotkanie w sprawie działań profilaktyczno-edukacyjnych na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym najmłodszych jego uczestników. Wzięli w nim udział przedstawiciele Policji, Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego oraz szkół, samorządów i innych podmiotów zajmujących się upowszechnianiem wiedzy w tym tak ważnym zakresie.

Podejrzani o usiłowanie rozboju zatrzymani

Środa, 25-02-2015
Tarnobrzeg
Dwaj mężczyźni w wieku 18 i 20 lat, odpowiedzą za usiłowanie rozboju. Napastnicy zaatakowali wychodzącego z bloku mężczyznę. Szarpiąc i kopiąc pokrzywdzonego usiłowali zabrać mu bluzę, w którą był ubrany. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawców tego czynu. Podejrzani mężczyźni objęci zostali dozorem policyjnym oraz zakazem opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.
Od rana policjanci z przeworskiej komendy prowadzą działania "Pieszy". Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na przypadki łamania przepisów dotyczących bezpieczeństwa osób pieszych. Działania potrwają do późnego wieczora.

Poszukiwany wpadł w trakcie kontroli drogowej

Środa, 25-02-2015
Kolbuszowa
Policjanci z kolbuszowskiej drogówki zatrzymali wczoraj do kontroli kierowcę seata. Mężczyzna podróżował z 58-letnim pasażerem, który jak się okazało po wylegitymowaniu był poszukiwany listem gończym. Mieszkaniec województwa świętokrzyskiego trafił do kolbuszowskiego aresztu.

"Bezpiecznie - chce się żyć" w Sanoku

Środa, 25-02-2015
Sanok
W Sanockim Domu Kultury odbyło się seminarium szkoleniowe pod nazwą "Bezpiecznie - chce się żyć". To cykliczne wydarzenie wpisane w kalendarz działań prewencyjnych organizowanych przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W spotkaniu jako prelegent wziął udział także policjant ruchu drogowego. Głównym celem przedsięwzięcia było propagowanie zasad bezpieczeństwa.
Przecławscy policjanci podczas pełnienia służby zatrzymali dwóch nietrzeźwych nieletnich. 16-latek bez uprawnień prowadził quada a jego 14-letni kolega motorower. Obaj nastolatkowie odpowiedzą przed sądem rodzinnym za jazdę pod wpływem alkoholu oraz jazdę bez uprawnień.

Nieletni odpowiedzą za usiłowanie kradzieży

Środa, 25-02-2015
Jarosław
Dwoje nieletnich odpowie za usiłowanie kradzieży z terenu posesji. Policjanci przesłuchali w charakterze nieletnich sprawców czynu karalnego 14-latka i 15-latkę. Materiały w tej sprawie przesłano już do sądu rodzinnego.

Policjanci zatrzymali wandala

Środa, 25-02-2015
Stalowa Wola
Stalowowolscy policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Stalowej Woli, który w poniedziałek późnym wieczorem uszkodził szybę na przystanku komunikacji miejskiej. Zatrzymanie wandala było możliwe dzięki szybko przekazanej informacji o uszkodzeniu przez mieszkańca miasta. 21-letniemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przestrzega przed oszustami

Wtorek, 24-02-2015
Brzozów
Mieszkanka Domaradza padła ofiarą oszustwa, w wyniku którego straciła 2000 złotych. Nieznany mężczyzna zaproponował jej "korzystną" wymianę euro na złotówki. Zamiast właściwych banknotów, kobieta otrzymała małowartościowe banknoty z Kambodży i Zimbabwe. Policja przestrzega przed tego typu zagrożeniami i apeluje o ostrożność.

Dzień Bezpiecznego Internetu w Przemyślu

Wtorek, 24-02-2015
Przemyśl
Internet jest ważnym narzędziem w dzisiejszym świecie. Jego ogromny potencjał można wykorzystać do samorealizacji, nauki czy zabawy, jednak niesie on ze sobą także wiele zagrożeń, dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych jego użytkowników. W związku z tegorocznymi obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu przemyscy policjanci przyłączyli się do akcji, i tym razem swoją uwagę skupili na dzieciach i młodzieży niesłyszącej i słabo słyszącej.
Szukana fraza:
Tematyka:
Jednostka:
Okres od daty
do daty
Szukaj
Wyczyść
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukują zaginionego Grzegorza Berestka. Zaginiony 35-letni mieszkaniec Rzeszowa, 16 lutego br. wyszedł rano z domu do pracy...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow
Posterunek Policji w Horyńcu - Zdroju Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie poszukuje Wiesława Bereżańskiego, 29-letniego mieszkańca Horyńca Zdroju. Wiesław Bereżański poszukiwany jest na podstawie...

arrow widziałeś? napisz więcej arrow

Policyjne statystyki Podkarpacia

Wybierz dzień
3
Marzec
2015
Wtorek
pn wt śr cz pt so nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
wybierz miesiąc:   
pozostałe statystyki

Galeria zdjęć

Galeria video

 


 więcej

Powiadom nas

Ankieta

Nasza strona na Facebook

realizacja:Ideo
powered by: CMS Edito
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji i zawiera tylko jawne dane
Wszystkie prawa zastrzeżone. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie